Hemen Katıl Oturum Aç  


Ürün Detayı

Birim Fiyatı:0,00 
Min. Sipariş: :
Ticaret Koşulları: :

Otomotiv Profilleri

CTP malzemeden orijinal parça kullanımı, otobüs, tır, kamyon, traktör üretiminde olduğu gibi, diğer ticari hafif ve ağır araç üretiminde de, öncelikle hafifliği sayesinde ciddi yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

Darbeye ve hava koşullarına direnci, kolay kalıplanabilmesi, tasarım esnekliği ve paslanmama özellikleriyle de sektörün aranılan mühendislik malzemesi olmaktadır.

Diğer yandan, uyulması gereken ve daralan çevre ve sağlık standartları gereği, fren ve debriyaj balatalarında asbest yerine, cam elyafı kullanımı hızla artmaktadır.

 

Otomotiv sektöründe, komple veya kısmen otomobil gövde parçalar yapılabildiği gibi, özellikle Cam elyaf ve karbon elyaf kullanılarak, makas ve amortisör yayları gibi çok önemli parçalar da CTP malzeme ile üretilmektedir.

CTP’den konteynır üretimi, otomotiv sektöründe çok yaygın bir kullanım alanını oluşturmaktadır. Toplu taşıma araçlarının havalandırma kanalları, tamponları ile tutamaklar, CTP profiller için yaygın uygulama alanlarından biridir.

Ayrıca, vagon sanayisinde, demiryolu vagonlarının tüm gövdesi CTP malzemeden yapılabildiği gibi, modüler gövde parçaları da vagon restorasyonlarında kullanılmaktadır.

 

Resimi büyütüp, küçültmek için farenin kaydırma tuşunu kullanınız. Büyütülmüş resmin diğer kısımlarını görmek için, resim üzerinde farenin sol tuşuna basılı tutarak kaydırınız.


"Sanal Ofis" hizmeti Merhaba Türkiye tarafından sağlanmaktadır. MerhabaTurkiye, Ürün Kataloğu, Firma Kataloğu ve Ürün Fırsatları hizmetleri vermektedir.