Hizmet Detayı

Birim Fiyatı:0,00 $
Min. Sipariş: :0 adet
Ticaret Koşulları: :

Karboksiterapi

Karboksiterapi


Karboksiterapi yeni, basit, güvenilir bir uygulama olup, karbondioksit gazının bölgesel yağ birikimi olan, selülit, doğum sonrası çatlak ve sarkma olan alanlara uygulanmasıdır.

Karbondioksit gazı (CO2) ince iğne uçları ile deri altı yağ dokusu içine verilir. Mekanik etki ile yağ hücreleri üzerine direk etki yaparak, yağ hücrelerini yıkıma uğratır. Ayrıca uygulama yapılan bölgedeki kılcal damarlar üzerine genişletici etkisi bulunmaktadır. Damarların genişlemesi sonucu bölgede daha güçlü ve fazla kan akımı oluşur. Bunun sonucunda dokudaki metabolizma ve dolaşım artışına bağlı olarak yağ hücrelerinde küçülme, azalma ve beraberinde daha sıkı bir doku ortaya çıkar. Böylece bölgesel zayıflama ve selülitlerde belirgin azalma sağlanır.

Karboksiterapi kimlere uygulanabilir?

Karboksiterapi kalp yetmezliği ve akciğer hastalığı olmayan tüm sağlıklı kişilere uygulanabilir.

Karboksiterapide ağrı-acı hisseder miyim?

Karboksiterapi uygulaması çok ince iğne uçları ile yapıldığı ve kullandığımız cihazla karbondioksit kontrollü verildiği için acı hissi yok denecek kadar azdır. Bazı hastalar enjeksiyon bölgesinde hafif bir kaşıntı hissi duyarlar. Bu durum saniyeler içinde geçer.

Karboksiterapi uygulamasında seanslar ne kadar sürer?

Karboksiterapi uygulamasında seanslar ortalama 15-20 dakika sürer.

Karboksiterapi uygulamasına kaç seans gelmem gerekir?

Karboksiterapi uygulamasından sonuç alınabilmesi için, haftada 1-2 gün ve 10-15 seans uygulanması gerekmektedir.

Karboksiterapi uygulamasının herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Karboksiterapi'nin herhangi bir zararı yoktur. Vücudumuz dinlenme durumunda bile dakikada 200 cc. karbondioksit üretmektedir. Bu egzersiz durumunda 10 kat artar. Tedavide kullanılan doz bu aralıklar dikkate alınarak belirlenmektedir. Bazen seanslardan sonraki ilk 1-2 saatte vücutta hafif bir ödem meydana gelebilir ancak kısa bir sürede geçer.

Karboksiterapi etkin bir yöntem midir?

Evet, Karboksiterapi etkinliği kanıtlanmış bir yöntemdir. Mezoterapi ile birlikte uygulanması, egzersiz ve diyet programlarıyla desteklenmesi etkinliğini daha da artırır.

 

Resimi büyütüp, küçültmek için farenin kaydırma tuşunu kullanınız. Büyütülmüş resmin diğer kısımlarını görmek için, resim üzerinde farenin sol tuşuna basılı tutarak kaydırınız.


"Sanal Ofis" hizmeti Merhaba Türkiye tarafından sağlanmaktadır. MerhabaTurkiye, Ürün Kataloğu, Firma Kataloğu ve Ürün Fırsatları hizmetleri vermektedir.