Ürün Detayı

Birim Fiyatı:0,00 
Min. Sipariş: :
Ticaret Koşulları: :

BAUMERK EPOX SL 800 - Kendiliğinden Yayılan Epoxy Reçine Esaslı Zemin Kaplama Malzemesi

 

EPOX SL 800
Kendiliğinden Yayılan Epoxy Reçine Esaslı Zemin Kaplama Malzemesi
 
Tanımı
EPOX SL 800 düşük viskoziteli kendiliğinden yayılan iki bileşenli epoksi esaslı zemin kaplama malzemesidir.
 
Renk 
Yoğunluk 
Basınç Dayanımı Kullanma Süresi Uygulama Isısı Kür Süresi 
 
Teknik Bilgi
 
Gri, Beyaz, Kırmızı, Sarı 
1.60 Kg/Lt.
60N/mm' 28 Günlük
20° C de 20 dakika
Min. 10°C Max 30°C
24 saat maximum mukavemet 7 gün
 
 
Avantajları
 
EPOX SL 800 ’un aşınmaya, hava koşullarına ve suya direnci çok iyidir. Yakıtlara yağlara ve çok sayıda endüstriyel kimyasallara dayanıklıdır. Sertleştikten sonra zehirli olmayan, mikrobiyolojik organizma mantar ve küf barındırmayan endüstriyel bir kaplama malzemesidir.
Kullanma Alanı
Endüstri döşemeleri 
Atölyeler, servis istasyonları 
Su arıtma tesisleri 
Kimyasal tesirlere maruz zeminler 
Kesimhaneler, soğuk hava depolan 
Garajlar, metro istasyonları 
Sağlık koşulu aranan mahaller 
Sergi, fuar salonları
 
Yüzey Hazırlığı
 
Uygulanacak beton zemin temiz ve kuru olmalı, oynak parçalar alınmalı; kir,pas,toz kalmamalıdır. Var ise çatlaklar ve arızalı bölgeler REPAMERK  tamir harcı veya EPOX 310 harç ile tamir edilmelidir Gözenekler kapatılmalıdır, İyi bir görüntü için düzgün yüzeye ihtiyaç vardır Brüt beton veya çimento şapı, sıvası yapılmış olan yüzeyler zımpara taşı veya kumlama ile uygulamaya hazır hale getirilmelidir. Beton yüzeyler çimento köpüğünden çelik yüzeyler ise çapak ve pastan arındırılmalıdır.
 
Uygulama
 
EPOX SL 800 önceden tartılmış kutular içinde kullanıma hazırdır. Önce A bileşeni düşük hızlı bir karıştırıcı ile homojen hale gelinceye kadar karıştırılır Daha sonra B bileşeni ilave edilerek yaklaşık 3 dakika karıştırılır. Astarlanmış ve seviyesi dengelenmiş yüzeye dökülerek taraklı mala ile tatbik edilir ince kaplamalar rulo ile uygulanabilir. Yüzeye tamamen yayılan taze kaplamada oluşabilecek hava kabarcıkları kirpi rulo ile alınmalıdır. Daha iyi bir yapışma temin edebilmek için yüzey EPOX PR 100 ile astarlanır. Astarlama işinden yaklaşık 12 saat sonra epoxy uygulaması başlatılmalıdır.
 
Sarfiyat
2 mm kalınlık için yaklaşık 3.3 kg/m2
 
Ambalaj
10 Kg'lık setlerde 
 
Raf Ömrü ve Depolama
 
Kuru ve serin ortamda doğru depolandığında 12 ay
 
 

Resimi büyütüp, küçültmek için farenin kaydırma tuşunu kullanınız. Büyütülmüş resmin diğer kısımlarını görmek için, resim üzerinde farenin sol tuşuna basılı tutarak kaydırınız.


"Sanal Ofis" hizmeti Merhaba Türkiye tarafından sağlanmaktadır. MerhabaTurkiye, Ürün Kataloğu, Firma Kataloğu ve Ürün Fırsatları hizmetleri vermektedir.